Letos už počtvrté vyrážíme s dětmi na dovolenou pod stan do kempu do zahraničí. Poprvé jsme jeli na sever do Německa k Lužickým jezerům a poté dvakrát do Rakouska. O kempování v Salcbursku v oblasti Zell am See –⁠ Kaprun jsem již psala. Vloni v roce 2022 padla volba na Tirolsko na o něco menší kemp v oblasti vápencového a převážně zalesněného pohoří Rofan (Brandenberger Alpen) a údolí Alpbachtal. Opět jsme s výběrem nešlápli vedle. Nechte se inspirovat k rodinné dovolené v Rakousku a čtěte dále.

Kam v Rakousku s dětmi v létě?

Obecně v Rakousku při výběru místa pro vaši dovolenou nešlápnete vedle, ať zvolíte jakoukoliv oblast. Alpy nabízejí mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a další outdoorové aktivity. Čistá jezera zase lákají ke koupání, vodním sportům a relaxaci. Pokud preferujete města, vyhněte se vrcholnému létu a horkému počasí. Nicméně krásná historická centra jako Vídeň nebo Salcburg také nabízejí spoustu zážitků pro celou rodinu. My spíše s dětmi preferujeme aktivní dovolenou v přírodě.

Rakousko jako místo pro aktivní rodinnou dovolenou jsme si oblíbili. Výjezdu tradičně předchází výběr vhodného kempu a včasná rezervace, protože je nás více a chceme mít stany vedle sebe. Pro jednu rodinu nejspíš nebude nutné řešit rezervaci místa v kempu s takovým předstihem. Pokud ale takovou dovolenou plánujete, určitě je teď na jaře nejvyšší čas nějaká místa kontaktovat a své místo v kempu si zajistit.

Tyrolsko –⁠ Camping Seeblick Toni (Kramsach)

Kemp Seeblick Toni, kam jsme měli tentokrát namířeno, se rozkládá na břehu jezera Reintalersee poblíž Brixleggu a Kramsachu. V kempu se dá koupat v jezeře a je tu i příjemná restaurace, kde můžete ochutnat tyrolské speciality. Nechybí samozřejmě zázemí pro děti: venkovní dětšké hřiště a vnitřní dětský klub s hernou, kterou jsme my (a hlavně děti) velmi ocenili, když pršelo. V Campingu Seeblick Toni můžete kromě stanů či karavanů bydlet také v apartmánech.

Cesta do kempu autem zabrala něco přes 6 hodin. Jeli jsme podle navigace přes Mnichov, kde jsme se bohužel trochu zdrželi v kolonách. Z Prahy je to do kempu necelých 500 kilometrů.

Měli jsme nahlášeny tři velké rodinné stany a od začátku jsme bojovali s velikostí místa, které nám na recepci přidělili. Na tři rodinné stany bylo moc malé. Naštěstí se nám podařilo domluvit ještě jedno místo naproti přes cestu. Bydleli jsme v západní části kempu v blízkosti přístupu k jezeru a nedaleko dětského hřiště. Do umývárek a k hlavní recepci jsme to měli trochu dále, ale to nám nevadilo.

Aktivity –⁠ Camping Seeblick Toni (Kramsach)

Tradičně jsme vyrazili na dovolenou v plné polní se vším cyklistickým vybavením. Kombinujeme výlety do hor a cyklistiku, to nás baví –⁠ děti většinou také. Při našich cyklotoulách jsme si oblíbili občerstvení Lido u cyklostezky nedaleko Brixleggu. Počasí nám letos moc nepřálo a bylo celkem deštivo. Pršelo téměř denně, ale naštěstí bylo jinak docela teplo a nestalo se, že by nám propršel celý den, takže jsme mohli výletit. Příjemný byl i výběh (nebo procházka) okolo jezera Reintalersee.

Výhoda byla, že jsme jako ubytovaní v kempu získali zdarma Alpbachtal Sommer Card, díky které jsme měli zdarma některé lanovky v okolí, např. Reitherkogelbahn a další, a hodně jsme tím ušetřili. Jen si ohlídejte, aby lanovky ve vámi vybraný den zrovna jezdily. Rozhodně doporučujeme si kartičku obstarat. Ii když byste za ni museli platit, určitě ve výsledku ušetříte!

Tyrolsko –⁠ tipy na výlety aneb co jsme podnikli?

Kam do kempu v Rakousku?

Doposud jsme navštívili tyto rakouské kempy a můžeme je vřele doporučit.

Obecně jsou rakouské kempy skvěle vybavené, poskytnou zázemí opravdu všem. Většinou leží u jezera s možností koupání a je v nich zázemí pro děti i možnost stravování.

Co s sebou s dětmi pod stan?

Pro pohyb po kempu se hodí koloběžky, odrážedla a podobná přibližovadla. Děti toho kromě teplého spacáku a oblečení do každého počasí moc nepotřebují. Hodí se oblíbená knížka a hračky na ven a na písek.

A kam do Rakouska do kempu letos? Výběr padl na kemp u jezera Wolfgangsee. Ráda se pak s vámi zase podělím o tipy.

Advertisement