Předminulý rok jsme započali tradici zahraničních kempovacích dovolených, a to když jsme se s kamarády vydali k Lužickým jezerům. Napodruhé jsme v podobné sestavě vyjeli do rakouské oblasti Zell am See – Kaprun do rakouské spolkové země Salcbursko. Příroda je tu prostě nádherná, člověk je obklopen ledovcem, horami a jezerem.

Zjistili jsme, že místa na stany v rakouských kempech je třeba rezervovat s dostatečným předstihem. Doporučuji před letní návstěvou klidně už v lednu. Oslovili jsme několik kempů a z mnohých z nich nám odpověděli, že mají již plno nebo nemohou zaručit 3 místa na stany vedle sebe, což byl náš požadavek. Nakonec se zadařilo a objednali jsme si 3 sousedící stanovací místa v kempu Sportcamp Woferlgut.

Když se řekne rakouský kemp, určitě si nepředstavujte nic podobného klasickým českým kempům. Rakušané mívají kempy vymazelené do posledního detailu. Zázemí pro návštěvníky je výborné: dostatek záchodů, sprch, míst na mytí nádobí, centrální místo na tříděný odpad všeho druhu, obchod, dětská hřiště atd.

Součástí Sportcampu Woferlgut byl také hotel s restaurací, wellness a bazénový svět. V případě, že chce návštěvník během svého pobytu využívat některé z těchto nadstandardů, může si je předem předplatit v ceně pobytu. Většinou se to při více návštěvách rozhodně vyplatí. Ceny jednorázového vstupu bývají vysoké. Nás nadmíru uspokojilo koupací jezero přímo v kempu. Průzračně čistá voda, stín pod stromy, dětské hriště a kiosek – co víc si přát?

Naši dovolenou jsme pojali cyklisticko-výletnicky. V údolí jsou moc hezké rovinaté cyklotrasy, zejména ty ve směru do Kaprunu. Děti je zvládaly hravě. Samozřejmě nechybí ani vrcholové cesty pro horská kola. Nadšenci a milovníci výzev si můžou vyšlápnout třeba proslulou vysokohorskou silnici Großglockner Hochalpenstraße. Dost nás překvapilo, jak populární jsou tu napříč všemi věkovými kategoriemi elektrokola.

Přidávám tipy na výlety, které jsme tu podnikli:

  • Soutěska Sigmund Thun-Klamm – To je opravdový zážitek. Na vlastní kůži pocítíte sílu vody, která si ve skále vyhloubila svou cestu. Projdete se po dřevěných chodníčcích podél bouřícího potoka Kapruner Ache a nesčetněkrát vás voda osprchuje. Stezka vede přímo z Kaprunu. Aktuální ceník vstupného a otevírací dobu najdete zde. Když vyjdete ze soutěsky, určitě si udělejte procházku okolo Klammsee. V jeho jižním cípu je kiosek a dětské hřistě.
  • Zell am See – Procházka městem po promenádě podél Zeller See s krásnými výhledy na okolní vrcholky je povinností. Ve Stadparku jsme objevili sympatické dětské hriště. Můžete si tu půjčit loďku, paddleboard nebo se vydat na organizovanou plavbu po Zeller See.
  • Lanovkou na Schmittenhöhe – I v létě mají místní vrcholky co nabídnout. Samotná jízda lanovkou je dobrodružství. Na vrcholku Schmittenhöhe si zejména děti užily zábavní park se zajímavými stanovišti Schmidolin’s Adventure World a dospělí si vychutnávali výhledy a také výborné jídlo ve zdejší restauraci.
  • Cyklovýlet do Taxenbachu – Vydali jsme se na kolech do asi 14 km vzdáleného městečka Taxenbach. Tam jsme si dali oběd v pizzerii a vyrazili zpět. Část výpravy se zpět do kempu dopravila vlakem.
  • Procházka údolím Großglockner Hochalpenstraße – Autem jsme popojeli kousek údolím po Großglockner Hochalpenstraße, udělali jsme si procházku po cyklostezce s výhledy na okolní hory a pasoucí se krávy, kterou jsme zakončili v místní stylové restauraci Tauernhaus.

Po cestě domů z Rakouska jsme se zastavili u jezera Attersee a užili si krásné koupání. Ani letos kempovací dovolenou v Rakousku nevynecháme, zážitky a tipy s vámi budu opět velice ráda sdílet tady na blogu.

Advertisement