Určitě už jste začali přemýšlet, jak letos pojmout Vánoce, abyste se pod stroměčkem nebrodili spoustou nových hraček, které děti sice chvíli zabaví, ale brzy je odloží v koutě a vy budete mít doma zase „krámy“ k uklízení navíc. Hračka děti jistě potěší, ale nemusí jich být víc, než je nutné… Co to zkusit letos pojmout jinak? Nadělte dětem jednu vysněnou hračku a k ní zážitky, na které budou dlouho a rády vzpomínat!

Rozhodla jsem se, že na základě našich výletů sepíši seznam nejlepších míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Třeba inspiruji Ježíška = vás, babičky, dědečky a další, ke koupi dárkových poukazů a vy si užijete spoustu krásných zážitků s celou vaší rodinou! Vycházím z vlastní zkušenosti a lokalit, které se nám i dětem líbily. Samozřejmě uvítám i vaše doporučení na další místa v celé republice i v blízkém zahraničí.

Mirakulum Milovice

Skvělý venkovní zábavní park pro všechny věkové kategorie, i když nejvíce si to tu užijí děti od čtyř let výš. Rozloha je obrovská, proto oceňuji místní pravidlo napsat na náramek dětem vaše telefonní číslo. Nudit se nebudou aní dospělí – s dětmi můžete lézt ve výškách nebo bloudit podzemními chodbami. Čelovku s sebou! A za teplého počasí také plavky, mají tu super vodní svět.

TIP: Zajděte sem v říjnu a budete tu téměř sami. Navíc před ukončením sezóny na konci října se dají na internetových bazarech zakoupit vstupenky na danou sezónu s končící platností za skvělé ceny.

Mirakulum

Techmania Plzeň

Techmania Sciece Center je zábava doslova pro celou rodinu. Dozvíte se spousta vědeckých informací velmi zábavnou formou a všechno si názorně vyzkoušíte a osaháte. Mají tu hrací prostor i pro ty nejmenší děti, školní děti si zábavnou formou zopakují fyziku, chemii nebo biologii. Sem musíme brzy znovu a myslím, že zajet sem na podzim, v zimě, nebo na jaře, je ideální.

Techmania

DinoPark

DinoParků je v celé republice celkem pět. Vydáte se na výlet do druhohor a uvidíte pohyblivé modely dinosaurů v životních velikostech. V plzeňském DinoParku byla zatím dvakrát naše dcera bez nás a moc si to chválila. Výhoda je, že si můžete DinoPark spojit s plzeňskou Zoo. DinoPark na střeše pražského obchodního domu Harfa máme také rádi. Určitě nevynechejte 4D Kino, které je v ceně každé vstupenky.

DinoPark Praha

Království železnic Praha

Děti to tu milují. Koho by nebavilo sledovat vláčky a mít možnost dokonce ovládat některé prvky modelových kolejišť? Vyzkoušíte si simulátory tramvaje, autobusu nebo vlaku, zajezdíte si s RC modely nebo autodráhou. Pro starší je tu dílna pro stavění z populární stavebnice Merkur.

Království železnic

Zemědělské muzeum Praha

Další možnost, jak si užít pošmourný den. Tvůrci expozic mysleli i na děti, takže si tu užijí řadu interaktivních prvků a aktivit určených speciálně pro ně. Součástí jsou i kvízy nebo herních simulátory. Děti nejvíce baví nakupování v expozici o gastronomii a s mladšími se určitě nejvíce zdržíte v suterénu, kde jsou pro děti k dispozici šlapací traktůrky (od 2 do 5 let) a odrážedla (od 1,5 do 3 let).  Děti do 18 let mají vstup zdarma.

Zemědělské muzeum

Národní muzeum Praha

Nedávno zrekonstruovaná historická budova Národního muzea na Václavském náměstí, která je podzemní chodbou propojená s Novou budovou, určitě stojí za návštěvu. Primárně si to tu užijí více starší školní děti, ale ani prckové se nebudou nudit. Přírodovědná expozice Zázraky evoluce se známou kostrou plejtváka musí prostě bavit každého! Výhled z kupole historické budovy je úžasny. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Národní muzeum

Zoo Praha

Tady asi není co dodat. Pražská Zoo je skvělá. V létě tu bývá nabito, takže doporučuji se letní návštěvě spíše vyhnout. My máme v plánu se sem vydat omrknout nový pavilon goril. Cenově se pro časté návštěvníky vyplatí roční vstupenka, což je i velmi hezký vánoční dárek. Doporučuji alespoň jednu cestu absolvovat lodí po Vltavě.

Zoo Praha

Planetárium Praha

Děti již od útlého věku fascinuje vesmír a planety. V Planetáriu v pražských Holešovicích disponují unikátní technologií prostorového zobrazení vesmíru a v nabídce najdete pořady pro děti i dospělé. Na pobočkách planetária, např. Štefánikově hvězdárně na Petříně, pořádají pozorování hvězd speciálně pro děti.

Planetárium Praha

Majaland Praha

Velký krytý zábavní lunapark nedaleko pražského letiště. Děti byly naprosto nadšené. Fajn je, že v rámci jednoho vstupného můžete téměř na jakoukoliv atrakci, tedy pakliže splňujete výškový limit. Atrakce jsou tu odstupňované podle výšky dítěte, takže např. děti nižsí než 100 cm nemohou na horskou dráhu. A že je to opravdu jízda! V zimě doporučuji, jeden den vám tu nebude stačit.

Majaland

Heroland u Kutné Hory

Když v sezóně od dubna do října vyrazíte do historické Kutné Hory, můžete cestou odtud děti vzít do venkovního zábavního parku Heroland. Je to spíše takové větší dětské hřiště, kde se děti vyblbnou, a vy o nich od restaurace budet mít vcelku dobrý přehled.

Heroland

GASK Kutná hora

Vizuální herny a dětský koutek v Galerii Středočeského kraje v Kutné hoře jsou fajn místem, kam děti vzít v rámci prohlídky města. GASK se nachází v bezprostřední blízkosti Chrámu svaté Barbory a děti tu budou nadšené. Není nutné kupovat si vstupné na všechny výstavy, pokud jdete jen do této části pro děti, kam je vstupné oddělené. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

Co dál?

Ráda bych za nás doporučila ještě další místa, která už nebudu jednotlivě rozepisovat: Farmapark Soběhrdy, Zoopark Zájezd, Železniční muzeum Lužná u Rakovníka, Zoo Hluboká nad Vltavou, Vodní dům Hulice nebo Zoo Plasy & Fantasy golf.

A naše plány na další výlety?

V hlavě jich mám hodně, tak jsem se je pokusila sepsat. Budu ráda za vaše recenze a blížší informace o tom, která místa za to opravdu stojí: Bylandia u Českého Brodu, TOBOGA Fantasy Praha, Trilopark Praha, Zoopark Karlštějn, Aquapalace Čestlice, Koněpruské jeskyně, Botanicus Ostrá, Farmapark u Toma Ledce, Tropical Island Německo

Máte další oblíbená místa, kam jezdíte s dětmi? Budu ráda za vaše tipy a určitě nebudu sama!

Advertisement