Pár hodin, půlden, nebo třeba i celý den lze strávit v rekreační zóně v blízkosti Vesteckého rybníka. Vzdálenost od Prahy je minimální a když bydlíte na jihu Prahy, je to opravdu co by kamenem dohodil…

Okolí Jesenice u Prahy mě nikdy moc nelákalo. I když z Modřan to máme blízko a občas jsem tím směrem vyrazila na kolo, nijak mě tento region nezaujal. Jednoho krásného podzimního odpoledne jsme se vydala cíleně k Vesteckému rybníku. Slyšela jsem, že na výlet s dětmi je to místo přímo ideální. A brzy jsem litovala, že jsem s sebou měla jen ročního syna a nemohla vzít i jeho starší sestru, která by si to tu náležitě užila.

Mé kroky s kočárkem vedly z autobusové zastávky ve Vestci směrem k rybníku a místnímu fotbalovému hřišti s občerstvením. Takový normální rybník, ale ta lávka přes něj má opravdu styl! Jen pozor na nechtěnou koupačku :-).

Kolem dřevěného chodníčku jsou pěkná vyhlídková místa s posezením, tak se zastavte užijte chvíli klidu! Když projdete lesíkem, ocitnete se na rekreační louce s venkovní posilovnou pro dospělé, přírodním amfiteátrem s klouzačkami pro děti a přístřeškem s posezením. Nedaleko přístřešku je pítko s vodou. Louka je na podzim ideální na pouštění draků. Je zde i místo pro grilování. Osobně si umím představit vydat se sem na piknik, házet si frisbee a strávit tu celé odpoledne…

Pod stromy je schované dětské hřiště s několika zapuštěnými trampolínami. Blízko hřiště jsem objevila i pojízdný stánek s občerstvením, takže není nutné chodit až k fotbalovému hřišti. Stánek bude ovšem pravděpodobně otevřený jen v sezóně.

Prochází tudy cyklostezka, jejíž část tvoří naučná planetární stezka se zastaveními věnovanými jednotlivým planetám sluneční soustavy. Něco pro geografa!

Procházkou po planetární stezce dojdete až do Kunratic, kde si můžete projít zámecký park a pokračovat třeba k Šeberáku. Tady se lze občerstvit a v letních dnech se třeba i vykoupat.

Advertisement