Snaha zviditelnit tento blog začala postupně přinášet dílčí úspěchy, kterých si velice cením. Nebýt vás, mých věrných čtenářů, a vašich doporučení, která jste na server Blogerky.cz napsali na mou podporu, nemohla jsem odpovídat na následující tři otázky, které byly následně publikovány na Blogerky.cz. Mockrát díky, je to hlavně váš úspěch!  

blogerky_2

Proč jsi začala blogovat? 
Důvodem založení blogu nebylo nic víc, než uspokojení dlouhodobé touhy tvořit, a to formou mně vlastní, čili psaním, ke kterému jsem tíhla od dětství. První blog jsem si založila při studijním pobytu ve švédském Stockholmu v roce 2012, kdy mne poprvé postihla potřeba začít sepisovat své zážitky a příběhy a sdělovat je světu. Založila jsem si vlastní blog na serveru Bloguje.cz, který ovšem velmi záhy ukončil svou činnost a všechny mé příspěvky byly nenávratně smazány (a já si je samozřejmě nearchivovala). Před několika měsíci jsem se rozhodla navázat a založila jsem si blog Efka_on_the move.

Téma blogu bylo jasné, je to cestování, které mne naplňuje, baví, nabíjí energií a zbavuje chmurů často šedého, všedního života. Při výběru názvu svého blogu jsem hledala slogan nebo sousloví, které by mě charakterizovalo a vystihlo můj životní styl – být stále v pohybu, a to nejen na cestách, a snahu neustále se posouvat a něco nového se učit. Výraz „on the move“ může být přeložen buď jako „pohybovat se z místa na místo“, nebo též „pokračovat, posunovat se vpřed“ ve smyslu postupného progresivního vývoje. Tak to jsem já a můj blog :).

Co tě na blogování baví nejvíce a co je podle Tebe nejtěžší?
Nejsem typický cestovatel, který se vydává na dlouho pryč, ale cestování a poznávání cizích i domácích krajin mne nesmírně baví. Zjistila jsem, že mnohdy stačí pouhý týden na jiném místě, ať už v Čechách, nebo mimo domovinu, aby to člověku otevřelo oči a poskytlo nový pohled na svět a na život. Baví mne přenášet zážitky do textů, přikládat fotky a ilustrační videa. Nejtěžší je asi zaujmout, bez pomoci sociální sítí to dnes nejde. Také najít čas na psaní článků, zpracování foto a video materiálu je občas v záplavě mých aktivit náročnější. Nejdůležitější ale je, že mne to baví, motivuje a věřím, že bude i nadále.

Kdo je Tvou inspirací a jaké máš ohledně blogu cíle? 
Inspiraci hledám na společných cestách, které podnikáme s manželem nebo přáteli. Chtěla bych prostřednictvím svých článků inspirovat k cestování i takové, kteří si myslí, že některé destinace jsou pro ně nedosažitelné. V článcích (doufám) zjistí, že je to v podstatě jednoduché a není nic lepšího, než vidět svět jinýma očima po návratu z cesty, a zejména z cesty do chudší země. Člověk si rozšíří obzory, změní pohled na svět okolo sebe, začne si vážit toho, jak se v té naší kotlině máme krásně, a rázem zjistí, že leckteré „problémy“, které řešíme, jsou naprosto malicherné a povrchní.

Zkušení cestovatelé třeba ocení mnohdy velmi netradiční zážitky, např. z naší loňské cesty do Nepálu, a snad se i občas zasmějí a připomenou si místa, která navštívili. Chtěla bych probouzet v lidech touhu někam se vypravit a zažít poté ten úžasný osvobozující pocit! Teď jen doufám, že tomu tak skutečně je, to už musí každý čtenář zvážit sám :). Mé osobní cíle jsou jednoduché: vytrvat v blogování, cestovat, aby byla témata na další články a hlavně docílit toho, aby můj blog lidi motivoval a inspiroval a nebáli se vyjet a něco nového poznat a zažít!

Článek na serveru Blogerky.cz  ZDE.

blogerky_1